On the occasion of the 101st anniversary of April 23rd Turkish National Sovereignty and Children’s Day, the Assembly of Turkish American Associations (ATAA) congratulates all children and the Turkish American community.

“Little women, little men! Each one of you is a star, a ray of light, a rose of the future! It is you who will bathe the country in light! Never lose sight in your striving of how important and valuable you are. We are expecting great things of you.”

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

Mustafa Kemal Atatürk
October 17, 1922

Türk Amerikan Dernekleri Çoşkuyla 23 Nisan’ı Kutluyor

Kuzey Amerika’daki kültür içerikli Türk derneklerinin çatı organizasyonu Assembly of Turkish American Associations (ATAA) liderliğinde bir çok dernek 17 – 25 Nisan tarihlerinde 23 Nisan’ın anlam ve önemini anlatan, çocukların katılımlarıyla renklenen etkinliklerle o coşkuyu genç nesillere aktarmayı hedefliyor.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!

 

Müzik: “Oynaya Oynaya” (1979)
Güfte: Adnan Çakmakçıoğlu
Beste: Salih Aydoğan

Video Editing: Dr. Nilüfer Esen Bilgin